Női U18: Sikerült szettet nyerni, de az Eb csak álom maradt

Mindent megtett U18-as női válogatottunk, sőt még egy szettet is nyert az eddig makulátlan mérleggel rendelkező német csapat ellen, végül azonban vereséget szenvedtek a lányok, így nem jutottak ki a hollandiai Európa-bajnokságra.

Női U18-as Európa-bajnoki selejtező, F-csoport, 3. forduló:
MAGYARORSZÁG – NÉMETORSZÁG 1:3 (–21, –15, 20, –17)
Jászberény, 400 néző. V: Akdemit (török), Niedbal (lengyel).
Magyarország: Kotormán 2, Szedmák 6, Kökény 14, Glemboczki 14, Ambrosio 4, Mihály 9. Csere: Kundrák (liberó), Kovács L., Petrenkó 6, Lesi, Pap. Szövetségi kapitány: Csizmadia Szabolcs.
Németország: Weitzel 3, Glaab 9, Timmer 13, J. Bock 10, Keller 11, Cyris 14. Csere: L. Bock (liberó), Scholz, Weske, Kettenbach, Kömmling, Berger 1. Szövetségi kapitány: Jens Tietböhl.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 11:11, 12:16, 13:19, 20:22, 20:24. II. játszma: 2:8, 3:12, 5:16, 7:20, 13:24. III. játszma: 2:6, 6:6, 7:8, 7:12, 11:17, 18:17, 21:19, 22:20. IV. játszma: 7:2, 8:5, 9:8, 12:8, 13:12, 15:16, 15:20, 17:21, 17:24.

A tegnapi mérkőzésből okulva Csizmadia Szabolcs a tegnapi „vész”liberó Kundrák Esztert most eleve erre a posztra nevezte. A mieink szerezték a találkozó első pontját, ám aztán megint előjött a tegnapi „betegség”: nem ment a nyitásfogadás. Az első szünetig kellett várni, hogy egy kicsit megnyugodjanak a lányok, de ekkor már öt pont volt a különbség. Ezúttal azonban talpra tudtak állni a mieink, és 11:11-nél utolérték az ellenfelet. Egy pontváltás után azonban megint kijött a németek magassági fölénye, s a második szünetben már négy volt a különbség. Később volt ez hat is, s a mieink csak a végjátékban tudtak valamelyest visszazárkózni, de egy vonalat érintő, de a játékvezető által outnak ítélt ütés megpecsételte a mieink sorsát (21:25).

Sajnos a szett elvesztése egyben Eb-álmaink szertefoszlását is jelentette, így ugyanis már matematikailag sem végezhettünk a csoport élén, a legjobb második helyekre pedig már nem volt esélyünk. Ez némileg kedvét is szegte a mieinknek, akik megint gyengén kezdték a játszmát. Hiába állt be a dánok elleni meccs legjobbja, Pap Dorka is mezőnyjátékosként nyitást fogadni, ez sem segített. Valljuk be, ekkor már egy kicsit a hitét is elvesztette a csapat, s bár néhány szép megoldást így is láthattunk tőlük, összességében tisztes távolból követték csak a vendégeket. Hiába hárítottak két játszmalabdát is, a harmadikat kíméletlenül beütötték a németek (15:25).

A harmadik szett sem kezdődött jól, de 2:6 után Kökény Petra szerváival sikerült gyorsan kiegyenlíteni. Sajnos a pihenő nem jött jókor, mert utána a mieink hibáinak köszönhetően megint öttel léptek el a németek. Hiába Mihály Dorka ásza, hiába Petrenkó Brigitta két remek pontja, a különbség nem akart apadni. Szerencsére a német kapitány lefutottnak ítélte már a találkozót, és elkezdte behozni cserejátékosait. Ezt azért nem hagyták szó nélkül a mieink, s Petrenkó nyitásaival alaposan megszórta a vonalainkat, így aztán 17:17 után egy újabb ásszal át is vették a vezetést a mieink. Kökény fogadhatatlan szervájával aztán már kettővel is vezettünk, de a végén Glemboczki Zóra ászai tették fel az i-re a pontot (25:20).

A lendület pedig megmaradt a negyedik szett elején is: 7:2-re elhúzott a csapat. Igaz, a szünetben már csak három volt közte, majd ezt követően egyre zárkóztak a németek, de a mieink ekkor azt is megmutatták, hogy ha kell, csúszni-mászni is tudnak a sikerért. Óriási küzdelem zajlott ekkor a pályán, a mieink megint megléptek néhány ponttal, de a második szünetre átvette a vezetést a német csapat. Ekkor el is fáradtak már a mieink, s sajnos a végjáték sima volt, de a harmadik játszmában és a negyedik első felében bemutatott játékért minden dicséretet megérdemelnek a lányok (17:25).

Csizmadia Szabolcs: – A harmadik játszmára összeállt a nyitásfogadásunk és a védekezésünk és ekkor elhittük, hogy van keresnivalónk egy jobb német csapat ellen is. Tudtuk, hogy bravúr kellett volna a győzelemhez, de sajnálom, hogy végül nem tudtuk kiharcolni az ötödik játszmát.

A csoport másik mérkőzésén: Spanyolország – Dánia 3:0 (12, 11, 13)
A csoport végeredménye: 1. Németország 9 pont (9:1), 2. Spanyolország 6 (6:4), 3. MAGYARORSZÁG 3 (5:6), 4. Dánia 0 (0:9)